تبلیغات
همه چیز در مورد پرندگان خانگی - کاسکو در داخل منزل فرار کرده است ، چیکار کنیم؟
 
درباره وبلاگ


سلام خدمت دوستان عزیزم
از شما در خواست میکنم که در نظرسنجی شرکت کنید

مدیر وبلاگ : arian ....
نویسندگان
نظرسنجی
از کدام پرنده بیشتر خوشتان میاید؟


جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
همه چیز در مورد پرندگان خانگی
با حیوانات زندگی میکنم و با ان ها دوست می شوم
اولین کاری که باید بکنید این هست که خونسردی خود را حفظ کنید و از کارهای استرس آور مثل فریاد و دویدن و... خودداری کنید. دومین و مهمترین کاری که باید انجام دهید این هست که با آرامش تمام درها و پنجره های خونه را ببندید و کاملا مطمئن شوید که هیچ راهی وجود ندارد که کاسکو به بیرون از خونه فرار کند. بهترین کار در زمانی که اصلا عجله ندارید این هست که قفسش را در نزدیکی او قرار بدهید و آب و غذا برایش بزارید و کاملا ازش دور شوید تا بعد از مدتی با خیال راحت خودش به قفسش بازگردد.

اما اگر خیلی عجله دارید خیلی آهسته به کاسکو نزدیک شوید و با حوله میتوانید او را بگیرید. دقت داشته باشید که از گرفتن خشن و سریع خودداری کنید زیرا ممکن هست آسیب جدی و جبران ناپذیر به او وارد کنید. به خاطر داشته باشید که در تاریکی چشمهای انسان از طوطی قوی تر است. میتوانید محیط را کاملا خاموش کنید و فقط در حد نور صفحه ی موبایل محیط را روشن کنید تا او را بگیرید.

 

کاسکو به بیرون از منزل فرار کرده است ، چیکار کنیم؟

اگر بال های کاسکویتان را کوتاه کرده اید او نمیتواند بیشتر از یکی دومتر ارتفاع بگیرد ، پس فورا حیاط های همسایه و روی زمین را جستجو کنید تا کاسکوی عزیزتان اسیر گربه یا تصادف با ماشین نشود. توجه داشته باشید که اگر کاسکو بال هم داشته باشد زیاد پرواز نمیکند و معمولا در یه نقطه مینشینند.

اگر کاسکویتان را به بیرون از منزل پیدا کردید خونسردی خودتان را حفظ کنید و سعی کنید قفسش را در نزدیکی او بزارید و اگر هم شد ارتفاع قفس از محل مورد نظر بالاتر باشد. بعد از مدتی خود کاسکو به روی قفس یا توی قفس برای خوراکی و امنیت خواهد رفت. اصلا عجله نکنید و حتی اگه شده تا ساعت ها بهش فرصت بدید.

اما اگر طبق پیشبینی ما کاسکو وارد قفس نشد یا امکان نزدیک کردن قفس نبود باید بگیریدش. این کار اصلا آسان نخواهد بود. برای آسان شدن کار میتوانید طوطی خود را خیس کنید اما فراموش نکنید طوطی خیس هم میتواند پرواز کند منتها نمیتواند زیاد دور شود و در حد ده بیست متر پرواز میکند.

به هیچ وجه اجازه ندهید افراد دیگر در کنارتان باشند چون کاسکوها از تجمع آدمها میترسند. اشیای ناآشنا هم به همراه نداشته باشید که باعث ترس طوطی شود. از پوشیدن لباس تیره هم جدا خودداری کنید.

 

کاسکو به بیرون از منزل فرار کرده است و بعد از کلی جستجو پیدا نشده است ، چیکار کنیم؟

اولین کاری که باید انجام داد قرار دادن قفسش در محلی که در دید هست. قرار دادن آب و غذا در قفس فراموش نشود.

معمولا همه پرندگان عادت دارند در غروب به دنبال لونه و محل سکونت خود بگردند.

سوت هایی که میزند و صداهایی که درمی آورد را در محل گم شدن دربیاورید تا شاید واکنش نشان دهد و پیدا شود.

اعلامیه هایی چاپ کنید و در محلتان در محل های دید مثل نانوایی و بقالی و سر هر کوچه بچسبانید (هرگز از توانایی های طوطی تان مثل سخنگو بودن یاد نکنید زیرا باعث می شود افراد سودجو وسوسه شوند که کاسکویتان را بفروشند)

تجربه ثابت کرده است تعیین کردن مژدگانی بسیار بسیار مفید خواهد بود.

کاسکوها اگر گرسنه شوند برای غذا به روی زمین می آیند و دیگر توان پرواز کردن ندارند ، اکثرا دیده شده هست که کاسکوی گم شده در حیاط همسایگان پیدا شده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :


جمعه 25 فروردین 1391 :: نویسنده : arian ....